Hliník ako materiál

Hliník ako materiál - 1

INFORMÁCIE O MATERIÁLE

Hliník ako materiál

Hliník je po oceli najpoužívanejší kov, keďže na rozdiel od nej nekoroduje a patrí k ľahším materiálom. Jeho dlhá životnosť je zárukou návratnosti vašej finančnej investície do hliníkového zábradlia či prístrešku. K ďalším výhodám hliníka ako materiálu patrí:

jednoduchá údržba a čistenie
recyklovateľnosť
odolnosť voči UV žiareniu
zachovanie pôvodných vlastností

Hliník - materiál budúcnosti a prítomnosti

Hliník, ako vzácny kov, má mnoho veľmi špecifických vlastností, ktoré prekonajú nedostatky iných materiálov v stavebníctve. Nepodlieha korózii, je pevný, ale naopak ľahký, odolný s dlhou životnosťou, perfektne tvarovateľný a spracovateľný a šetrný k životnému prostrediu. Má v sebe kombináciu všetkých vlastností, ktoré chceme mať v stavebníctve, hlavne pri výrobe balkónových zábradlí a montovaných striešok.

Hliník je pre nás nielen najuniverzálnejší materiál, keďže má výborné vlastnosti pri spracovaní – ohýbanie, drážkovanie, ale jeho odolnosť voči poveternostným podmienkam ho predurčuje na výrobu zábradlí v exteriéry, dokonca aj v extrémnych klimatických podmienkach.

Tento materiál je odolný, nerozbitný a nepodlieha korózii. Dalo by sa povedať, že sa sám chráni pred koróziou, nakoľko spolu s kyslíkom si vytvára ochrannú vrstvu (oxid hliníka) a dokáže sa takto sám zregenerovať, preto nie je potrebná úprava zábradlia, počas celého jeho života, ďalšími nátermi, ako je to u niektorých iných materiálov, ktoré sa používajú na výrobu striešok a zábradlí.

Ďalšou úžasnou vlastnosťou tohto materiálu je jeho nízka hmotnosť, čo uľahčuje „život“ konštrukciám, na ktoré je výrobok z hliníka upevnený, čo predurčuje tento materiál na využívanie v stavebníctve na výrobu konštrukcií zábradlia a striešok.

Hliník je takmer bezúdržbový pre zákazníka, je trvanlivý a hlavne ľahko recyklovateľný. Len zanedbateľné percento energií sa vkladá na jeho recykláciu, čo je výhodou, pretože odpadá takto primárna výroba hliníka. Väčšia časť používaného hliníka je vyrobená už recyklovaním použitého materiálu. Jeho nízka hmotnosť je nenahraditeľná v ekológii, nakoľko aj pri jeho preprave sa šetria emisie CO2, pretože sa ho odvezie v jednej preprave oveľa viac, ako pri inom podobnom materiály.

Ponúkame širokú škálu farieb konštrukcie zábradlia. Farba sa dostane na povrch tzv. práškovaným lakovaním, čo spočíva v procese striekania práškovej vrstvy farby v elektrostatickom poli a následným vytvrdzovaním pri teplote cca 200 stupňov, alebo eloxovaním. Práve tento proces zabezpečuje vysokú odolnosť farby v exteriérovom prostredí v akýchkoľvek poveternostných podmienkach.