Fotovoltaika

NAŠE PRODUKTY

Fotovoltaika vo výplní vášho zábradlia

Viete, čo je fotovoltaika na zábradlí? Ide o tzv. súkromné balkónové solárne elektrárne, ktoré aktuálne slávia obrovský úspech. Tajomstvom je fotovoltaika umožňujúca výrobu elektriny pochádzajúcej z bezpečného a obnoviteľného prírodného zdroja – Slnka.

Ako jediní na Slovensku máme certifikát, ktorý nás oprávňuje realizovať fotovolatické panely na zábradlí pre rodinné domy aj panelákové byty. Návratnosť je zopár rokov, čiže ide o rozumnú investíciu, ktorá nevyjde nazmar. Mimo tému dodáme, že disponujeme aj ostatnými certifikátmi, ktoré potvrdzujú, že sme experti na zasklenie terasy, balkónov či prístreškov.

Fotovoltaika vo výplní vášho zábradlia

Fotovoltaika – riešenie, ktoré šetrí prírodu aj váš rozpočet

Je niekoľko definícií, čo je vlastne fotovoltaika, resp. fotovoltika. Asi najjednoduchšie vysvetlenie znie, že fotovoltaika je premena slnečnej energie (slnečného svetla) na elektrickú energiu, ktorú je možné následne využívať. Fotovoltaika teda predstavuje výrobu vlastnej ekologickej energie.

Prečo je aktuálne fotovoltaika mimoriadne prezentovaná a odporúčaná? Pretože celosvetovo stúpa percentuálny podiel spotreby elektrickej energie – nehovoriac o stále rastúcich cenách za elektrinu. Mnohí si, našťastie, začali uvedomovať, že efektívnym riešením môže byť práve fotovoltaika. Je považovaná za bezpečný a prakticky nevyčerpateľný zdroj (veď koniec koncov, podľa odhadov Slnko zhasne až o niekoľko miliónov rokov).

Ako funguje fotovoltaika na zábradlí?

Podobne, ako funguje napríklad fotovoltaika na strechách budov – využíva solárne panely, ktoré obsahujú solárne články generujúce elektrickú energiu. Je ideálne, ak máte balkón orientovaný na juh a nie je tienený vedľajšou budovou či stromom. Pretože v takomto prípade dokáže fotovoltaický panel vyrobiť približne také množstvo elektrickej energie, ktorá pokryje priemernú ročnú spotrebu úspornej práčky a chladničky. Samozrejme, že fotovoltaika je vhodná pre každý typ balkónu.

Ako vyzerá fotovoltaika v našej réžii?

Na zábradlie balkóna nainštalujeme tzv. zástrčkové fotovoltaické panely. Sú recyklovateľné a ich životnosť garantujú výrobcovia na niekoľko desaťročí. Po odbornej inštalácií uvedieme fotovoltaické panely do prevádzky, aby sme sa presvedčili o správnosti a fungovaní celého systému. Radi vám zodpovieme na vaše otázky a vysvetlíme, ako fotovoltaika na vašom balkóne funguje a čo môžete od nej očakávať.

Výhody fotovoltaiky

Fotovoltaika ako súčasný fenomén uchvacuje čoraz viac ľudí. Pretože čoraz viac ľudí si začína uvedomovať dôsledky klimatických zmien. Fotovoltaika je obľúbená pre svoju flexibilitu aj budúci potenciál. Je totiž reálna hrozba, že aktuálne energetické zdroje sa vyčerpajú. Aj preto sa fotovoltaika, resp. otázka jej efektívneho využívania dostáva do popredia. Aké ďalšie benefity ponúka?

– fotovoltaika patrí k tzv. zeleným riešeniam – je ekologická (spadá medzi obnoviteľné zdroje a pri výrobe elektrickej energie neprodukuje emisie CO2. Taktiež neprispieva k skleníkovým plynom a je nezávislá od fosílnych palív),

– fotovoltaika, resp. fotovoltaické panely sa vyznačujú mimoriadne tichou prevádzkou (žiadny zbytočný hluk).

fotovoltaika významnou mierou šetrí náklady na spotrebu elektrickej energie (osvetlenie, chod spotrebičov a pod.),

– fotovoltaika prispieva k energetickej nezávislosti od verejného distribútora (už žiadne nepríjemné prekvapenia v podobe náhleho výpadku prúdu),

– fotovoltaika spadá do kategórie rýchlonávratných investícii.

Fotovoltaické panely sú prakticky bezúdržbové a vydržia spoľahlivo fungovať niekoľko rokov. Navyše zhodnotia nehnuteľnosť a pridajú jej na cene. Je potrebné vyzdvihnúť aj ich úžasnú trvácnosť a odolnosť voči poveternostným podmienkam počas celého roka. Tajomstvom sú kvalitné materiály použité pri ich výrobe.

Je zrejmé, že fotovoltaika patrí k jednoduchým, elegantným a zároveň účinným spôsobom, ako ušetriť aj vyrábať elektrickú energiu a zároveň byť pri tom ohľaduplný k životnému prostrediu. Fotovoltaika je energetická budúcnosť.

Majte aj vy súkromnú mini elektráreň priamo na vašom balkóne.

Fotovoltaika ako ekonomicky aj ekologicky výhodné riešenie

Fotovoltaika ako ekonomicky aj ekologicky výhodné riešenie

Obávate sa, že fotovoltaika nie je pre váš balkón vhodná? Že fotovoltaické panely sa naň nezmestia? Ozvite sa nám. Veríme, že spolu nájdeme rozumné riešenie, šité na mieru. Zastrešíme kompletný proces, t. j. od odborného návrhu až po dodanie, montáž a servis. Fotovoltaika je téma, ktorej perfektne rozumieme.

Máte záujem o naše služby?